خرید سلفون

استفاده از سلفون به عنوان پوشش ظروف غذا و روکشی برای مواد غذایی، اهمیت زیادی در حفظ سلامت مواد غذایی دارد. سلفون مانع از این می‌شود که مواد غذایی به صورت مستقیم در معرض هوا قرار بگیرند که این کار به حفظ سلامت مواد غذایی کمک می‌کند و آن‌ها را تازه و سلامت نگه می‌دارد. برای خرید سلفون باید به مشخصات و کیفیت آن توجه کنید.

مشخصات

سلفون‌های آیری پلاست در رول‌های 20 متری و 50 متری با عرض 30 سانتی‌متر و 40 سانتی‌متر تولید می‌شوند. وزن هر یک از رول‌های 30 سانتی‌متری 195 گرم و وزن هر یک از رول‌های 40 سانتی‌متری 245 گرم است. در هر جعبه یک رول وجود دارد و هر کارتن حاوی 25 یا 36 جعبه است.

برای استفاده از این سلفون‌ها کافی است که پس از چسباندن سلفون به سطح افقی مورد نظر به جهت سهولت در خارج شدن سلفون، آن را به جهت عمودی به بالا کشانده، روی ظرف چسبانده و تیغه را بکشید تا سلفون به لبه‌های جعبه گیر نکند.

جعبه بسته‌بندی این محصولات از جنس مقوای 300 گرمی ضخیم است تا در هنگام کشش و مصرف رول، استحکام داشته باشد. این جعبه دارای تیغه فلزی برش سلفون و طراحی بسیار جذاب است که حاوی یووی براق و متمایز از محصولات موجود در بازار است.

خرید سلفون آیری پلاست

سلفون آیری پلاست از مواد پی وی سی با قدرت چسبندگی و کشش بالا تولید شده است که در مقایسه با محصولات مشابه از جنس پلی اتیلن، بر روی سطح غذا و ظرف چسبندگی بسیار بالایی دارد. این سلفون در برابر رطوبت و عبور هوا مقاوم است، اما منافذ بسیار ریزی برای خروج بخار هوا دارد. سلفون‌های آیری پلاست شفاف هستند. در سطح فیلم هیچ گونه تاری که نشان‌دهنده مواد افزودنی سرطان‌زا است، وجود ندارد. این سلفون‌ها، نرم و فارق از خشنی و زبری ناشی از استفاده از پرکننده‌ها هستند.

سلفون‌های آیری پلاست دارای مجوز KFDA و AVA  سنگاپور هستند. سلفون‌های نازک و 11 میکرونی آیری پلاست فاقد لوبریکنت‌ها، استابیلایزرها و پلاستیسلیزرهای سرطان‌زای مهاجر هستند. در سلفون‌های آیری پلاست از مواد افزودنی دارای مجوزهای FDA استفاده شده است. این سلفون‌ها دارای افزودنی آنتی فاگ هستند که از بخارگرفتگی و فساد مواد غذایی جلوگیری می‌کند. سلفون‌های آیری پلاست تیغه‌هایی دارند که برش آن‌ها هر چه آسان‌تر انجام شود.

خصوصیات ویژه سلفون آیری پلاست

قبل از خرید سلفون به خصوصات زیر دقت کنید:

  • سلفون‌های آیری پلاست شفاف است و محو نمی‌شود.
  • از نظر ظاهری یکنواخت و نرم است.
  • سلفون‌های آیری پلاست دارای بو نمی‌باشد
  • نفوذ ناپذیری هوا، روغن، باکتری و آب در سلفون‌ آیری پلاست از مزایای آن است.
  • مقاوت بسیار زیاد در برابر حلال‌های روغنی، قلیایی و آلی.
  • مقاومت طولی سلفون بسیار بالا است و مقومت در برابر پاره شدگی.
  • عدم تولید الکتریسیته ساکن و عدم جذب گرد و غبار
  • دارای خاصیت ضد رطوبت،‌ مقوم در برابر حرارت و غیره.

موارد استفاده

 محافظ غذایی بهداشتی آیری پلاست مصارف گوناگونی دارد. از این محصول به جهت رعایت اصول بهداشتی و حفظ تازگی کلیه غذاهای آماده چیده شده در دیس درون ویترین‌های رستوران‌ها، فست فودها، آشپزخانه‌های طبخ غذاهای آماده و بوفه‌ها استفاده می‌شود. در قنادی‌ها نیز برای رعایت بهداشت شیرینی‌های چیده‌شده در دیس‌ها یا سینی‌های یکبار مصرف، از روکش سلفون محافظ غذایی استفاده می‌شود و محتوای ظروف با این محصولات پوشانده می‌شوند.

مصرف دیگر محافظ‌های غذایی بهداشتی در ادارات و سازمان‌هایی است که سرو غذای آماده دارند. از این محافظ‌ها در صنایع بسته‌بندی و آماده‌سازی مواد غذای آماده نیز استفاده می‌شود. مهدکودک‌ها و مدارسی که غذا سرو می‌کنند، هیات‌ها، مساجد و فروشگاه‌های عرضه‌کننده انواع شیرینی‌جات و نان‌های سنتی نیز از جمله مصرف‌کنندگان روکش سلفون محافظ غذایی محسوب می‌شوند.