هر کالایی که ما استفاده می‌کنیم در نوع خود دارای تاریخچه مخصوص به خود است. مثلاً اولین کسی که این کالا را تولید کرد چه کسی بود و برای چه هدفی آن را تولید کرده است و یا چه اتفاقی افتاد که استفاده از این  محصول بین مردم رایج شد. از جمله اطلاعاتی که برای همه ما جالب است که در مورد آن بدانیم. کیسه فریز نیز یکی از همین کالاهایی است که تاریخچه مخصوص به خود را دارد.

تاریخچه کیسه فریزر

الکساندر پارکس، کسی است که برای اولین بار در سال 1856 پلاستیک را اختراع کرد، اما کیسه‌های فریز امروزی که از آن استفاده می‌کنیم برای اولین بار توسط یک فرد سوئدی به نام استن گوستاف تولین در سال 1965 تولید شد. این کیسه‌ها به این منظور تولید شدند تا مانع از بین رفتن گیاهان و جایگزین کیسه‌های کاغذی شوند که برای محیط زیست مضر تلقی می‌شدند. کیسه‌های فریز تولید شده به مراتب از کیسه‌های کاغذی مقاوم‌تر بودند و امکان استفاده‌های مجدد از آن‌ها وجود داشت.

البته روند تولید پلاستیک به همین‌جا ختم نشد و تلاش برای جایگزین کردن کیسه‌های پلاستیکی با کیسه‌های کاغذی همچنان ادامه پیدا کرد. شرکت دیکسی (Dixie) در دهه 1980 کیسه‌های پلاستیکی را تولید کرد تا جایگزین کیف‌های کاغذی مورد استفاده در فروشگاه‌ها شود. پس از تولید این شرکت، فروشگاه زنجیره‌ای مواد غذایی Safeway & Kroger در سال 1982 تصمیم گرفت تا کیسه‌ها کاغذی خود را با کیسه‌های پلاستیکی جدید جایگزین کند. بعد از سال 1982 طولی نکشید و بقالی‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و کوچک نیز متوجه شدند که کیسه‌های پلاستیکی و کیسه‌ فریز های جدید قوی‌تر، ارزان‌تر و حمل آسان‌تری نسبت به کیسه‌های کاغذی دارند. به همین ترتیب انواع کیسه‌های پلاستیکی و کیسه‌های فریز جایگزین کیسه‌های کاغذی شدند و استفاده از انواع کیسه فریز در میان مردم رایج شد.

نایلون و نایلکس

نایلون و نایلکس محصولاتی است که امروزه کاربرد بسیاری در فروشگاه‌ها و منازل دارند. نایلون‌ها که خود نیز دارای انواع مختلف است و نسبت به نایلکس‌ها شفاف‌تر، ‌براق‌تر و نرم‌تر است و به راحتی مچاله می‌شود. در مقابل نایلکس‌ها قرار می‌گیرند که نازک، خشک و مات‌تر است و به هنگام مچاله شدن صدای خش خش می‌دهد. از جمله انواع نایلکس‌ها شامل کیسه فریزر، سفره‌ یکبار مصرف، کیسه زباله و دستکش یکبار مصرف است که در بازار شناخته می‌شوند.

 کیسه فریز محصولی است که با استفاده از مواد پلی اتیلن سبک و سنگین تولید شده و از آن جهت نگهداری مواد غدایی و یا سایر محصولات استفاده می‌شود. در انتخاب انواع کیسه‌های فریز باید مواظب بود و از انتخاب کیسه‌های فریز که دارای شفافیت کمتری است ممانعت گردد. کیسه‌های فریز دارای انواع و مدل‌های بسته بندی متعددی است که می‌توان مهم‌ترین ویژگی‌های این کیسه‌ها را شامل مقاومت در مقابل سرما، پاره نشدن در برابر نفوذ عطر و طعم مواد غذایی و همچنین سهولت بسته بندی نام برد.

کیسه فریزر آسان مصرف آیری پلاست جدیدترین دستاوردی است که این شرکت به بازار عرضه کرده است و نحوه استفاده از این کیسه‌ها نسبت به کیسه‌های موجود در بازار به مراتب آسان‌تر است. دلیل استفاده از نام آسان مصرف، استفاده آسان از این محصول است که مانند رول دستمال کاغذی نقاط اتصال دارد تا کیسه‌ها به راحتی از هم جدا شوند و از آلوده شدن باقی مانده کیسه‌ها جلوگیری می‌کنند. آیری پلاست مجهز به پیشرفته ترین آزمایشگاهای تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت بوده و مواد اولیه آن توسط کارشناسان مجرب آزمایش می‌شود.