احتمالا اگر از هر فردی درباره سلفون سوالی پرسیده شود،‌ اولین استفاده‌ای که به ذهن وی بیاید،‌ پوشش برای میوه‌ها بر روی ظرف غذا است. البته که این نوع مصرف سلفون یکی از پر استفاده‌ترین کاربردها است. اما استفاده از سلفون فراتر از این‌ها بوده و در بسیاری از موارد صنعتی و غیر صنعتی سلفون دارای کاربرد است که می‌توان از آن استفاده کرد.

 کاربرد‌های مصرف سلفون

سلفون کاربردهای فراوانی دارد که امروزه از آن در مصارف صنعتی،‌ بیمارستانی،‌ خانگی و غیره از آن استفاده می‌شود. از بیشترین کاربردهای سلفون که امروزه مورد توجه قرار می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •       کاربردهای بسته بندی مواد غذایی و خشکبار و گل‌ها
  •       پوشش‌های بسته بندی از نوع شفاف
  •       روکش‌های غیر منازل و رستوران‌ها
  •       ضایعات بیمارستانی
  •       پوشش کتاب‌ها و جزوات
  •       و غیره

البته باید این را در نظر گرفت که مصرف سلفون صرفاً محدود به این کارها نبوده و این قابلیت را دارد که برای هر گونه نیازی از آن استفاده کرد.

چه زمانی به سلفون نیاز داریم؟

استفاده از سلفون برای خیلی‌ها شاید فقط به استفاده در خانه و آن‌ هم آشپزخانه محدود شود،‌ اما این‌ها لزوما کل استفاده‌ای که می‌توان از سلفون کرد، ‌نیستند. سلفون قابلیت این را دارد که بتوان برای موارد متفاوتی استفاده کرد. کاربرد‌های فراوان سلفون به دلیل ویژگی‌های ظاهری و ویژگی‌های کاربردی آن است که باعث شده است پر مصرف باشد. شفافیت سلفون و قابلیت چسبندگی سلفون یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باعث شده است تا سلفون وسیله‌ای مناسب برای استفاده به جای پلاستیک فریزر و یا غیره باشد.

سلفون پوشش بسیار مناسبی برای حفاظت از مواد و سطوحی است که قصد داریم از آن‌ها در مقابل آلودگی، گرد و غبار و غیره محافظت کنیم. به عنوان مثال زمانی که یک ظرف پر از شیرینی را بر روی میز اتاق،‌ آشپزخانه،‌ محل کار و یا بیرون با خود می‌بریم بهترین وسیله برای پوشاندن ظرف‌ سلفون است. علت این امر هم به دلیل راحتی استفاده آن،‌ زیبا بودن و چسبندگی آن است.

اما اینکه چه موقعی می‌توان برای رفع نیاز از سلفون استفاده کرد، بستگی به نوع نیاز است که می‌توان به این موضوع توجه کرد که سلفون چگونه می‌تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال زمانی که قصد داریم بر روی کابینت یک پوشش نازک قرار بدهیم و مانع از نفوذ آب به آن شده، می‌توان از سلفون به عنوان پوشش استفاده کرد.

با توجه به اینکه مهم‌ترین ویژگی سلفون، چسبندگی و شفافیت است برای مواقعی که به یک پوشش مناسب برای محافظت نیازمندیم کاربرد داشته و یکی دیگر از علت‌های استفاده از آن به دلیل قابلیت جداسازی این سلفون بوده که بدون آسیب به سطوح مورد نظر و یا موادی که بر روی آن‌ها قرار گرفته است قابلیت جدا سازی دارد. به دلیل اینکه می‌توان به راحتی سلفون را جدا کرد می‌تواند بهترین انتخاب به عنوان پوشش برای برطرف کردن نیاز‌ها در محل کار و یا خانه باشد. البته در صنعت نیز از سلفون استفاده می‌شود که می‌توان برای مصارف مختلف مانند بسته‌بندی مواد غذایی،‌ ظروف و غیره استفاده کرد.

چگونه استفاده کنیم؟

زمانی که احساس نیاز به سلفون کردید می‌توانید با خرید سلفون از مراکز معتبر که سلفون‌های با کیفیت و دارای آرم استاندارد هستند نیاز خود را برطرف کنید. اما در زمان استفاده باید سعی کنید که سلفون را به صورت طولی به صورت یکسان از دو لبه کشانده و بر روی سطوح،‌ مکان‌ها،‌ مواد و غیره از آن استفاده کنید. البته بهتر است که سلفون از محل‌های گرم به دور نگه داشته شود تا در محل‌هایی که بسیار گرم هستند از سلفون استفاده نشود.