دستکش یکبار مصرف یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین محصولات یکبار مصرف است؛ به همین جهت شناخت و تشخیص دستکش یکبار مصرف مرغوب و باکیفیت اهمیت فراوانی دارد.

دستکش یکبار مصرف مرغوب و باکیفیت ویژگی‌های خاصی دارد که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کرد. برخی از این ویژگی‌ها ملموس و ظاهری هستند و برخی از آن‌ها مربوط به کیفیت مواد سازنده آن‌ها است. تشخیص کیفیت دستکش بر اساس ویژگی‌های ظاهری نسبتاً آسان است؛ اما تشخیص کیفیت براساس ویژگی‌های کیفی که به ترکیبات و اجزای سازنده محصول اشاره دارد، چندان امکان پذیر نیست و برای این کار باید به مشخصات درج شده بر روی بسته‌بندی محصول بسنده کرد. در این مطلب ویژگی‌های ظاهری و کیفی دستکش یکبار مصرف مرغوب را بررسی می‌کنیم. ابتدا به ویژگی‌های ظاهری دستکش‌های یکبار مصرف مرغوب اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های ظاهری

مهم‌ترین و ملموس‌ترین ویژگی دستکش‌های یکبار مصرف، اندازه آن‌ها است. انتخاب دستکش متناسب با اندازه دست،به  کار کردن راحت‌تر با آن کمک می‌کند. سبک بودن دستکش نیز یکی دیگر از ویژگی‌های دستکش‌های یکبار مصرف مرغوب است. اما باید توجه داشت که این سبکی و نازکی، کیفیت و مقاوم بودن دستکش را تحت تاثیر قرار ندهد. زیبایی ظاهری دستکش نیز در انتخاب آن اهمیت دارد.

ویژگی‌های کیفی

در مورد ویژگی‌های کیفی و ترکیبات سازنده دستکش‌های یکبار مصرف نیز باید توجه داشت که این دستکش‌ها از مواد درجه یک، شفاف و بدون بو ساخته شده باشند تا از بروز حساسیت‌های احتمالی و بیماری‌های پوستی جلوگیری شود. استفاده از مواد مناسب موجب می‌شود که مواد مورد استفاده در هنگام استفاده از دستکش، دچار لغزش در کف دست نشوند. دستکش یکبار مصرف باکیفیت، قابلیت استفاده برای مدت طولانی دارد. در خرید دستکش یکبار مصرف توجه داشته باشید که برای مصارف گوناگون تولید شده باشد یا متناسب با مصرف مورد نظر شما باشد. لازم است که به تاریخ انقضای دستکش نیز توجه شود. بسته‌بندی مخصوص برای مصرف آسان از دیگر مزایای دستکش‌های باکیفیت است. به جهت حفظ نکات بهداشتی توصیه می‌شود که از دستکشی استفاده کنید که توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک تولید و بسته‌بندی شده باشد.

دستکش یکبار مصرف آیری پلاست

مواد اولیه درجه در ساخت دستکش‌های یکبار مصرف آیری پلاست استفاده شده است. زیبایی ظاهری، مقاومت و استحکام و رعایت نکات بهداشتی در تولید آن‌ها، این دستکش‌ها را به یکی از بهترین انواع دستکش‌های یکبار مصرف موجود در بازار تبدیل کرده است.