یکی از مهم‌ترین محصولات یکبار مصرف، دستکش یکبار مصرف است که در انجام امور مختلف، کاربردهای فراوانی دارد. از انواع دستکش یکبار مصرف، برای انجام امور مختلف استفاده می‌شود. این دستکش‌ها، مصارف خانگی و غیرخانگی (صنعتی) دارند. در این مطلب، کاربردهای مختلف دستکش یکبار مصرف را بررسی می‌کنیم.

کاربردهای خانگی دستکش یکبار مصرف

از انواع دستکش یکبار مصرف در انجام کارهای مختلف منزل استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین موارد مصرف این نوع دستکش‌ها، در زمان آشپزی است. برای حفظ رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری‌ها، از مراحل ابتدایی آشپزی که شامل شست و شوی مواد غذایی و پاک کردن و قطعه قطعه کردن گوشت و سبزیجات می‌شود تا مراحل پایانی آشپزی یعنی سرو غذا در ظروف، می‌توانید از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید. باید توجه داشت که در زمان آشپزی از دستکشی استفاده شود که از مواد بهداشتی تهیه شده باشد و امکان برقراری تماس با مواد غذایی را داشته باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده، برای تمیزکاری منزل نیز می‌توانید از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید تا به این ترتیب از تماس مستقیم دست با مواد شیمیایی و حساسیت‌زا که برای سلامتی شما مضر است، جلوگیری کنید.

استفاده از دستکش یکبار مصرف در انجام کارهایی که ممکن است باعث رنگی شدن دست شود، مثل پاک کردن گردو، پاک کردن بادمجان و واکس زدن کفش شود، نیز توصیه می‌شود.

کاربردهای صنعتی انواع دستکش یکبار مصرف

دستکش یکبار مصرف در انجام امور صنعتی و در مشاغل و حرفه‌های گوناگون، کاربردهای فراوانی دارد. از دستکش یکبار مصرف در صنعت بهداشت و درمان به صورت گسترده استفاده می‌شود. پزشکان همواره در زمان معاینه بیماران و جراحی آنها از دستکش یکبار مصرف استفاده می‌کنند. کارکنان آزمایشگاه‌ها نیز که با مواد شیمیایی سر و کار دارند، دیگر کاربران این نوع دستکش‌ها هستند. ضخامت مناسب دستکش یکبار مصرف در انجام این امور اهمیت زیادی دارد.

حرفه آرایشگری، دیگر حرفه‌ای است که در انجام کارهای آن همواره از این دستکش‌ها استفاده می‌شود. در هنگام کار با مواد شیمیایی مورد استفاده در آرایشگری، از جمله رنگ مو، لازم است که از دستکش یکبار مصرف استفاده شود.

در رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و به طور کلی در مکان‌هایی که برای تعداد زیادی از افراد غذا طبخ می‌شود، رعایت نکات بهداشتی و سلامتی افراد بسیار مهم است. به همین دلیل استفاده از دستکش یکبار مصرف که به حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع بیماری کمک می‌کند، اهمیت زیادی دارد.

همچنین، در انجام اموری مثل نقاشی که با مواد رنگی و روغنی سر و کار دارد؛ تعمیرات خودرو و یا کارهایی مثل مونتاژکاری می‌توان از دستکش یکبار مصرف استفاده کرد.

دستکش یکبار مصرف آیری پلاست

دستکش یکبار مصرف آیری پلاست یکی از محصولات شرکت پاکان پلاستکار است که به منظور تکمیل سبد محصول این شرکت تولید می‌شود. از جمله ویژگی‌های مهم دستکش یکبار مصرف آیری پلاست، ضخامت بالا و کشش بسیار مناسب دستکش است. این ویژگی موجب می‌شود که مصرف‌کنندگان نگران پارگی دستکش نباشند و در خصوص کیفیت آن اطمینان خاطر پیدا کنند. این دستکش‌ها به صورت فری سایز (تک سایز) تولید می‌شوند و برای استفاده خانم‌ها و آقایان مناسب هستند. طراحی لفاف به گونه‌ای است که امکان آویزان کردن آن‌ها در فروشگاه وجود دارد و تا آخرین برگ دستکش به راحتی از درون لفاف خارج می‌شود. در هر لفاف 100 عدد (50 جفت) دستکش وجود دارد. وزن خالص هر بسته 68 گرم است و در هر کارتن 100 بسته دستکش وجود دارد.